Informacja Administratora

Pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu

15 września 2023 roku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu.
Na zebranie przyszło 12 siódmo i ósmoklasistów, którzy chcą pomagać innym.

We wrześniu proponujemy

1. Udział w akcji „Starsi- młodszym”, polegającej na nawiązaniu współpracy ze świetlicą szkolną. W czasie takich zajęć możecie pomagać młodszym kolegom w nauce oraz organizować im ciekawe zajęcia np. wspólne gry. Aby zacząć taką współpracę należy zgłosić się do dowolnego nauczyciela świetlicy, ustalić z nim zasady i umówić się na wybrany terminy spotkań.
  2. Prowadzenie ściennej gazetki wolontariatu.

1. Udział w akcji „Tak. Pomagam!” organizowanej przez Caritas, polegającej na zbiórce żywności w wybranych punktach. Żeby wziąć udział w tej akcji, należy zgłosić się do p. Beaty Kuśmierek (sala nr 19) i ustalić szczegóły pracy.
  2. Przygotowanie prezentacji multimedialnych, dla uczniów klas młodszych. Prezentacje muszą mieć 10-20 slajdów (zdjęcie + tekst). Tematy do wyboru u p. Dagmary Surdy (sala nr 114)

Na temat innych akcji, będziemy informować na bieżąco.

Zachęcamy również do szukania akcji, w których moglibyśmy wspólnie wziąć udział.

Bardzo dziękujemy za wasze otwarte serca.

Koordynatorzy:

Dagmara Surdy- Feliniak

Beata Kuśmierek

Kodeks etyczny wolontariusza

Jestem pewny, że chcę pomagać innym i przekonany o wartości tego co robię.

Jestem lojalny i przestrzegam zasad.

Unikam krytykowania rzeczy, których nie rozumiem - często okazuje się, że mają swoje uzasadnienie.

Mówię otwarcie i pytam o rzeczy, których nie rozumiem.

Staram się, by tłumione wątpliwości i frustracje nie odciągnęły mnie od tego, co najważniejsze, bądź zmieniły w osobę stwarzającą problemy.

Chętnie się uczę, rozszerzam wiedzę i stale się rozwijam.

Staram się wiedzieć jak najwięcej o mojej organizacji i pracy.

Doceniam kontrolę nad sobą i pracuję lepiej wykonując to, czego ode mnie się oczekuje.

Jestem osobą, na której można polegać a moja praca jest zobowiązaniem, które wykonuję.

Składam tylko takie obietnice, które jestem w stanie spełnić.

Działam w zespole i mam swoje miejsce w grupie.

Mam jasno określony zakres pracy i zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności związanej z jej wykonaniem.

Wiem przed kim jestem odpowiedzialny za wykonanie swojej pracy i mam regularny  kontakt z tą osobą.

Jestem chroniony przed jakimkolwiek ryzykiem związanym z wykonywaniem powierzonych mi zadań.

Jestem objęty ubezpieczeniem od odpowiedzialności.

Nie ponoszę strat finansowych w związku z wykonywaną pracą.