Informacja Administratora

SzachMaks 2020

W dniu 29.10.2020r. troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu szachowego SzachMaks IV – I MPJ w solvingu. Były to oficjalne, I Mistrzostwa Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych (Solvingu) Juniorów, za zgodą i patronatem Polskiego Związku Szachowego, organizowanego przez firmę Mogalo z Warszawy.

Analogicznie do konkursu szachowgoSzachMaks III odbytego w kwietniu 2020r., z powodu wprowadzenia nauki zdalnej we wszystkich typach szkół (zagrożenie koronawirusem), konkurs ten odbył sięw formie online poza szkołą. Szachiści otrzymali drogą elektroniczną regulamin konkursu i zgodnie z jego wytycznymi przystępowali do rozwiązywania zadań szachowych we własnych domach łącząc się organizatorem konkursu poprzez sieć Internet.

Konkurs składał się z 24 zadań (8 za 3 pkt, 8 za 4 pkt oraz 8 za 5 ptk) Uczestnicy sami decydowali o wykorzystaniu swojego limitu czasu (45 minut)  na poszczególne zadania. Każdy uczestnik na starcie otrzymał 24 pkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi był odejmowany 1 ptk. Brak udzielenia odpowiedzi to 0 ptk. Rozpiętość wyników zawierała się od 0 do 120 ptk. Zadania losowane były z puli zadań, zatem uczestnicy konkursu mieli przydzielane indywidualne zestawy składające się z 8 pytań za 3 ptk, następnie 8 zadań za 4 ptk oraz 8 zadań za 5 ptk. Po przejściu do kolejnego zadania nie można już było wracać i zmieniać udzielonej odpowiedzi.

Poziom trudności I Mistrzostw Polski w Rozwiązywaniu Zadań Szachowych (Solvingu) Juniorów znacząco przewyższał jego poprzednika KonkusrSzachMaks III, tym większe słowa uznania należą się uczniom naszej szkoły, którzy wzięli w nim udział. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Franciszek Binkowski kl. VIC
  2. Adam Kłobski kl. VIC
  3. Bruno Mirowski kl. VID

Szachistom uczestniczącym w tym konkursie szachowym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego doskonalenia umiejętności szachowych oraz brania udziału w następnych konkursach.

Ostatecznie w konkursie wzięło udział 717 uczestników z około 160 szkół.

Poniżej zamieszczamy oficjalne wyniki tego konkursu przesłanego do naszej szkoły przez jego organizatorów

Imię
i  nazwisko

Kat.

Oddział

Pkt.

kraj

wojew.

Uczeń

klasy

Binkowski Franciszek

VIC

Kłobski Adam

VIC

Mirowski Bruno

VID

Nagrody: Binkowski Franciszek  – Darmowy udział II MP w Solvingu

Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym szachistom i życzymy kolejnych sukcesów!